• Napoca Dog Show, 10-11 februarie 2018

Rezultate deosebite

Rezultate EDS - KIEV 2017

NR. CRT NUMELE CAINELUI RASA PROPRIETAR CRESCATOR REZULTATE
1 BUGIANA CIOBANESC ROMANESC CARPATIN HORATIU STAN HORATIU STAN EXC 1, BOB
2 WILLOW DE ARGENTUM DOGO ARGENTIO RADU GERARD DANCA DANIEL CONSENTNO EXC 1, CAC, EXC 4, EXC 2, R CAC
3 BORAN DE VLADEASA CIOBANESC ROMANESC DE BUCOVINA FLORIAN DORIN FLORIAN DORIN EXC 1, J.CAC, CACIB, BOS, EUROPEAN JUNIOR WINNER, CAMPION UCRAINA
4 BORA DE VLADEASA CIOBANESC ROMANESC DE BUCOVINA FLORIAN DORIN FLORIAN DORIN EXC 1, CAC, CACIB, BOB, EUROPEAN WINNER

 

REZULTATE World Dog Show, MILANO 2015

 

Nr. Crt.

Numele cainelui

Rasa

Proprietar

Crescator

Rezultat

  1.  

HAIFA REGUN-GUARD

CIOBANESC DE ASIA CENTRALA

BURZ MIHAI

CHETAN ARMIN

EXC

  1.  

SMOLLIS HOUSE JACUT

CIOBANESC DE ASIA CENTRALA

BURZ MIHAI

BURZ MIHAI

VERY PROMISING II

  1.  

NARCISA DE POMOHACI

CIOBANESC ROMANESC DE BUCOBINA

FLORIAN DORIN

POMOHACI DUMITRU

EXC I, CAC, BB,

BOB,

Campion Mondial

  1.  

ARMINDA DE ETERNA PRIMAVERA

DOGO CANARIO

GADALEAN LAURENTIU

GADALEAN LAURENTIU

EXC I, Campion Mondial de Junior, BJ, BOS.

  1.  

Mulți Ch Never Give Up of Eve's Amulet

YORKSHIRE TERRIER

SZABO EVA

SZABO EVA

EXC IV

  1.  

 Rjch,Sbjch,Slojch Stryker of Eve's Amulet

YORKSHIRE TERRIER

SZABO EVA

SZABO EVA

 

EXC

  1.  

ALPINA CHERIE ETOILE

KERRY BLUE TERRIER

LONEAN TUDOR

LONEAN TUDOR

 

VERY GOOD

  1.  

JOKER DU NID AUX NABLES

BERGER DE BEAUCE

OANA VLAD

OANA VLAD

VERY GOOD IV

 

  1.  

WHITE PALOMA WOLF

CANE CORSO

BUJOR MARIUS STELIAN

BUJOR MARIUS STELIAN

EXC

 

 

  1.  

QUANTAS-NAPOCA OMEN

BASSET HOUND

POP ALEXANDRU RAUL

POP ALEXANDRU RAUL

EXC III

  1.  

QUANTAS-NAPOCA CHANGE ME

BASSET HOUND

POP ALEXANDRU RAUL

POP ALEXANDRU RAUL

EXC

  1.  

QUANTAS-NAPOCA KENYA

BASSET HOUND

POP ALEXANDRU RAUL

POP ALEXANDRU RAUL

EXC

  1.  

Bianca

Copoi ardelenesc

Oana Vlad

 

EXC I, BOS

CAC

CACIB

 

CRUFTS 2015

Breed: Basset Hound
Judge: Mr M Ellrich

Classes

Open – dog (entries 17, abs: 2)
3-rd place CH QUANTAS-NAPOCA CHANGE ME
(ATC AR 02549ROM) (MR POP)

Junior – bitch (entries: 7, abs: 0)
Res QUANTAS-NAPOCA NOLITA
(ATC AR 01131ROM) (MR POP)

Yearling – bitch (entries: 7, abs: 1)
Res QUANTAS- NAPOCA KENIA
(ATC AR 01144ROM) (MR POP)

Post Graduate – bitch (entries: 6, abs: 0)
3-rd place QUANTAS=NAPOCA FANCY
(MR N A & MRS C F COULTAS)

Top Dog of the year 2014

locul I - Dasca vom Hause Impera-Rott
locul II - Bory Wood Gandhi

 

Top Dog of the year 2013

Felicitari membrilor care se afla printre primele 20 locuri in TOP DOG OF THE YEAR 2013

LOCUL

NUME

RASA

GRUPA

NUMELE CAINELUI

TOTAL PUNCTE

4

CRISAN ANDRADA

WHIPPET

10

PETREZSELYEM-PROJEKT LOVE FOOLOSOPHY

920

17

ILIE ADRIANA

DACHSHUND STANDARD WIRE HAIR

4

EISENDACHS XANI

160

  

 

Rezultate EDS, Geneva 2013

 << click pentru a descarca documentul

Rezultate WDS, Budapesta 2013

 << click pentru a descarca documentul

Cel mai bun caine al anului 2012

Pentru al 3 lea an consecutive titlul de CEL MAI BUN CAINE DE RASA AL ANULUI este obtinut de clujeni:
Locul 1 Ringmaster Papito – American Staffordshire Terrier – Owner – Astilean Adrian

Cel mai bun caine al anului 2011

In topul “CEL MAI BUN CAINE AL ANULUI 2011” printre cei 20 alesi, Clujul se mandreste cu sase dintre acestia:
 

Locul I
Black Rott Franco - Rottweiler

Locul III
Clonroot Thai My Boy at Melodor - Akyta American

Locul IV
Skansehoj’s Dalton - Beagle

Locul XII
Coco Chanel of Master Bulls – Bullterier

Locul XVIII
Avar - Viszla Maghiara

Locul XIX
Dum-Dum von Der Frogsplats - Techel Sarmos

Top Ten Romania 2010!!!-  6 din 10 caini sunt din Cluj!!!

 

 
Am demonstrat inca odata ca practicam o chinologie de calitate. Cu multa dragoste, rabdare, si devotament am atins performanta de a avea 6 caini din 10 in clasamentul TOP TEN Romania 2010!

Felicitari proprietarilor!   

   Numele cainelui  Rasa  Proprietar Punctaj calificare  Punctaj arbitraj
1  Coco Chanel Marso­Bull  Bull Terrier Miniatura  Mădălina Florea  1690  60
2  Skansehoj’s Dalton  Beagle
 Koszorus Levente  1970  59
3  Jamal  Ciobănesc de Asia Centrala  Corpodean Cristinel  1025  55
4  Clonroot That’s My Boy at Melodor  Akita American  Ciuleanu Laura  940  55
5  Lyra von Bienenwald  Ciobănesc German  Nicula Remus  880  55
6  Black-Rott Erik  Rottweiler  Mako Andras  530  55

...

 

Locul I - Coco Chanel

1. SIBIU(CACIB)- 12.06.-  BEST PUPPY-ANN JOE SAMPAIO -PUPPY BIS-ANCA GIURA
2.SIBIU(CACIB)-13.06    -BEST PUPPY- IGOR SELIMOVIC -PUPPY  BIS- DANIELA RADU
3.TARGU-MURES(CTTBR)-3.09 - RPJ,BEST JUNIOR,BOB,BIS-ZORAN RANCIC
4.TARGU-MURES(CAC) - 4.09 - RPJ,BOB
5.TARGU MURES(CACIB) -  4.09 -RPJ,BOB,BEST JUNIOR
6.TARGU MURES(CACIB) -  5.09 -RPJ,BEST JUNIOR,BOB,JUNIOR BIS-PAPP LACI
7.BUCURESTI (CACIB) -  11.O9 - RPJ,BEST JUNIOR,BOB,BOG,JUNIOR BIS,BIS-EUGENE YERUSALIMSKY
8.BUCURESTI(CACIB) - 12.09 -  RPJ,BEST JUNIOR,BOB,RBOG,JUNIOR BIS- CRISTIAN STAVARACHE
9.ALBA IULIA(CAC) -  18.09  RPJ,BEST JUNIOR,BOB,R BOG-LOKODI ZSOLT                             
10.TURDA(CAC) -  19.09  RPJ,BEST JUNIOR,BOB,BOG-SIMU CALIN
11.ARAD(CACIB) -9.10  RPJ,BEST JUNIOR,BOG,BIS-KELEMEN ATTILA
12.ARAD(CACIB) -10.10   -RPJ,BEST JUNIOR,BOB,JUNIOR BIS-SCHILL ROBERTO
13.CLUJ-NAPOCA(CACIB) -06.11 -RPJ,BEST JUNIOR,BOB,BOG,JUNIOR BIS-DENIS KUZELI18.09.
14.CLUJ NAPOCA(CTTBR) -06.11 -RPJ,BEST JUNIOR,BOB,JUNIOR BIS,BIS-CRISTIAN STEFANESCU
15.CLUJ NAPOCA(CACIB) -07.11 -RPJ,BEST JUNIOR,BOB,BOG,JUNIOR BIS.-CRISTIAN STEFANESCU

 

Locul II - Skansehoj's Dalton

1.Cluj-Napoca,(CACIB) 15.11.2009 :- Best Baby-Antonio Di Lorenzo

2.Budapesta,(CACIB)    28.11.2009  :-Best Baby-Damir  Skok, Baby BIS

3.Budapesta,(CACIB)     29.11.2009  :-Best Baby-Rui  Oliviera  

4.Medias, (CAC)             27.03.2010  :-Best Puppy-Anca Giura, Puppy BIS-Anca Giura

5.Satu-Mare(CACIB)     17.04.2010  :-Best Puppy-Janiki Steinbock

6.Satu-Mare(CACIB)     18.04.2010  :-Best Puppy-Kelemen Attila, Rez.Puppy BIS

7.Brasov(CAC)               24.04.2010   :-RPJ,BM-Anca Giura

8.Timisoara(CACIB)      08.05.2010    :-RPJ,BJ- Anca Giura

9.Timisoara(CACIB)      09.05.2010    :-RPJ,BOB,Rez. BOG-Rui Oliviera

10.Bistrita(CAC)               22.05.2010    :-RPJ,BOB,Rez..BOG-Antal Istvan

11.Bistrita(CAC)               23.05.2010    :-RPJ,BOB-Mihaela Frangopol

12.Sibiu(CACIB)                12.06.2010    :-RPJ,BOB,Rez.BOG-Gufanti Gianfranco

13.Sibiu(CACIB)                13.06.2010    :-RPJ,BOB,Rez.BOG- Cristian Stefanescu

14.Constanta(CACIB)      10.07.2010     :-RPJ,BJ,Rez. Jun.BIS-Svend Lovenkjaer

15.Constanta(CACIB)      11.07.2010     :-RPJ,BJ,BOB,BOG-Lokodi Zsolt

16.Montenegro(Albena)12.07.2010     :-BJ,BOB,Rez.BOG-Sanja Vretenicic

17.Montenegro(Albena)12.07.2010     :-BJ,Rez.Jun.BIS-Zoran Curcic

18.Macedonia(ALbena) 12.07.2010      :-Bj,BOB,Rez.Jun.BIS-Giorgi Hristozov

19.Bulgaria(Albena)       13.07.2010      :-BJ,BOB,BOG-Stefan Stefik

20.Bulgaria(Albena)      14.07.2010       :-BJ,BOB,BOG,Jun.BIS3-Sean Delmar

21.Georgia(Albena)      15.07.2010        :-BJ,BOB,Rez.BOG-Cathy Delmar

22.Split(CAC)              22.07.2010            :-BJ,Jun.BIS3-Stefan Sinko; Phylis Poduska Aigner(A)

23.Split(CACIB)           23.07.2010            :-BJ,BOB,BOG-Frank T. Sabella(USA); P. Podrushka  Aigner

24.Split(CAC)              24.07.2010             :-BJ-Iana Gahrilova

25.Split(CACIB)           25.07.2010             :-BJ,BOB,BOG3-Annika Ulveit Moe; Stefan Sinko

26.Uzhgorod(Ucraina)CACIB  21.08.2010:-J.CAC,BJ,Jun.BIS3-Momcilovic(Bognic) Sanja; Szabo Sandor

27.Uzhgorod-Club                   21.08.2010 :–J.CAC, BJ, BOB, Jun BIS - Alexandrova N. A.; Stefan Popov

28.Uzhgorod-CACIB                22.07.2010 :--J.CAC,BJ, Jun. BIS 3-Stefan Popov, Zoya Oleynikova

29.Targu-Mures(CACIB)      04.09.2010   :-RPJ,BJ,BOB,Rez.BOG - Petru Muntean; Cristian Stefanescu

30.Targu-Mures(CAC)         04.09.2010   :-RPJ,BJ,BOB-Claudio Di Giuliani

31.Targu-Mures(CACIB)  05.09.2010 : RPJ, BJ, BOB, Rez.BOG, Rez.Jun.BIS-Kelemen Attila; Jose       Vidal;Claudoi Di Giuliani

32.Bucuresti(CACIB)           11.09.2010 :-RPJ,Bj,BOB,BOG-Petru Muntean

33.Bucuresti(CACIB)           12.09.2010 :-RPJ,BJ-Elena Yerusalimsky

34.Alba-Iulia(CAC)              18.09.2010  :-RPJ,BJ,BOB,BOG,Jun.BIS-Petru Muntean;Lokodi Zsolt

35.Turda(CAC)                    19.09.2010  :-RPJ,BJ,BOB,BOG-Anca Giura

36.Baia-Mare(CAC)           25.09.2010   :-RPJ,BJ,BOB,BOG,Jun.BIS-Lokodi Zsolt

37.Baia –Mare(CAC)         26.09.2010  :-RPJ,BJ,BOB,BOG,Jun.BIS,Rez.BIS-

38.Cluj-Napoca(CACIB)    06.11.2010  :-RPJ,BOB-Lokodi Zsolt

39.Cluj-Napoca(CACIB)   07.11.2010   : CACIB, BOB, BOG, BIS, SupremBIS - Per Iversen; Lokodi  Zsolt; Giuliano Andreea; Cristian Stefanescu

40.Chisinau(CACIB)  )04.12.2010    :-CAC,CACIB,BOB,BOG,BIS3-Ivan Dimitrov

41.Chisinau(CAC)      04.12.2010    :CAC-Cemenenko Y.

42.Chisinau(CACIB)   05.12.2010    :-CAC,CACIB,BOB,BOG,BIS3-Mihaela Frangopol

43.Arad (CACIB)  26.02.2011  : CACIB, BOB, BOG, BIS – Shill Roberto, Roni Doedjins, Cristian Stefanescu

44.Arad (CACIB) 27.02.2011 : CACIB, BOB, Super BIS – Roni Doedjins , Petru Muntean

45.Arad (Turneul Campionilor) 27.02.2011 : BOB – Campionul Campionilor, BOG

46.Arad ( Top Ten)  27.02.2011 : Locul 2.


Locul VIII - Lyra von bienenwald

HD-normal, ED-normal,ZW 79, DNA, BH.

Tata-Zerxis von Osterberger-land 
Mama- Julia von Bienenwald

1.VV1-Expo club Satu-mare - Dieter Oeser SV
2.VV3-Expo club Iasi  - Goke Ludger SV
3.VV1-cacib  Cluj - Rudiger Mai 
4.VV1-cacib Cluj-Roland Reckerth                
5.RPJ,BOB,BOG,BISJ,RBIS-Medias  Simu Calin           
6.RPJ,-CAC- Brasov-Roland Reckerth       
7.SG 2 Expo club-Brasov -Wolfgang Babilon SV
8.SG 4 Expo club-Arad-Otto Korber Ahrens SV
9.SG 1 -Expo club Bucuresti-Campioana Nat.-Rudiger Mai SV
10.SG 7(14)Landesgrupe-Bardowick(G)-Norbert Scharschmidt SV
11.SG10(24) Landesgrupe-Koln(G) -Heinz Sheerer  SV
12.SG138(290) Bundessigerzuchtschau 2010 Nurnberg-Leonhard Schweikert SV
13.RPJ,BOB,BOG,BISJ,BIS  Expo CAC Alba-Iulia  Cristian Stefanescu
14.CAC,BOB,BOG BIS  ExpoCAC  Turda Dragomir Sorin
15.CAC,CACIB-Expo cacib Cluj Kisban Kazmer 
16.CAC,CACIB, BOB,BOG,RBOG Expo CACIB  -Cluj-Lokodi